İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuar bölümünden mezun olmuştur. Ana sanat dalı Bale’dir. Haliç Üniversitesi’nde Konservatuar alanında lisans eğitimini tamamlamıştır. Ana sanat dalı Tiyatro’dur.

1997’ de Pinokyo (Lütfi Kırdar Kongre Merkezi), 1998’ de Don Kişot Balesi’nde Varyasyon, 1999’ da Martılar, 2004’ de 3 Adım 3 Dans (AKM), 2005’ de İspanyol Rüyası Bizet (AKM) ve 2006’ da Carmen bale temsillerinde rol almıştır. Doğaçlamalar, Anton Çehov – İnsan Denen Garip Hayvan – Mürebbiye/Nina, Orhan Kemal – Tersine Dünya – Bitirim Leyla, William Shakespeare – Bir Yaz Gecesi Rüyası/Hermia, Ferhan Şensoy – 3 Kurşunluk Opera (Lise oyunu koreografisini yapmıştır), William Shakespeare – III.Richard – Lady Anne/Catesby/Haberci (Açılış sahnesinde dansçı) ve Azizname (Yönetmen Asistanı) gibi oyunlar da rol almıştır.

Özlem Bale Okulu, Art Academia Ballet School, Geleceğin Yıldızları Yönetmenlik Kampı, GeleceğinYıldızları Uluslararası Gençlik Kampı, Berlin – Köln AFS, Liderlik Eğitimi, Süeda Çil, Vokal Eğitim Diksiyon Kursu, Duru Tiyatro Oyunculuk Eğitimi ve Balanced Body Certified Pilates Instructor gibi eğitimler almıştır.

Orta düzey de piyano çalmaktadır. 2005 – 2007 yılları arasında Voleybol alanında Fenerbahçe Spor Kulübü Lisanslı Alt Yapı Takımı Oyuncusu olmuştur. Uzun atlama, eskrim ve aikido sporlarında aktif olmaktadır.