Toronto Üniversitesi’nde başladığı Psikoloji eğitimini, tam bursla Özyeğin Üniversitesi’nde yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. Lisans hayatı boyunca birçok farklı araştırmada yer almış, iki çalışmasını yurtdışında, konferanslarda poster sunumu gerçekleştirmiştir. 2014 yılında Düşler Akademisi’nde gönüllü olarak engelli bireylerle çalışmıştır. 2015 yılında Özyeğin Psikoloji Kulübü’nü ekip arkadaşlarıyla birlikte kurmuş ve mezun olana kadar aktif rol almaya devam etmiştir. 2016 yılında TPÖÇG de temsilciliği rolünü üstlenmiştir. Lisans eğitimi sırasında otizmli çocuklarla spor etkinlikleri düzenlemiştir.

Fransız Lape Hastanesi’nde lisans ve uzmanlık eğitimi sırasında staj yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin yanı sıra Yeme Bozuklukları Temel Düzey Eğitimi ve Tedavide Etkin Yöntemler Eğitimlerini ve Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimleri’ni tamamlamıştır.

AYNA Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde kurulan ANYA Yayın bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Aktunc, M. E., Hazar, C., & Baytimur, E. (2020). Error Rates and Uncertainty Reduction in Rule Discovery. Review of Philosophy and Psychology, 1-18